Książki o podróżach ( po części motocyklowych)

16. 11. 02
posted by: Sebastian
Odsłony: 8240

Spis treści

   Dziś może mniej motocyklowo będzie, ale też ciekawie. Jakiś czas temu miałem mały problem - chciałem znaleźć ciekawą książkę o podróżach na motocyklu, w ostateczności o samych podróżach. Trochę czasu zeszło mi na wybór pierwszej, potem drugiej i trzeciej ( te już coraz łatwiej). Wcześniej nie czytałęm jakoś specjalnie wydań innych niż literatura techniczna, jednak przez pewien czas, gdy motocykl stał w garażu (tylko 400km ode mnie), musiałem znaleźć coś, co zastąpi wieczorami dłubanie przy LC8. Przy okazji, dobrze by było, gdyby pozwalało poczuć namiastkę podróży.

Ranking książek podróżniczych 2016

   Z wielu pozycji wybrałem na ten moment pięć, które najbardziej przypadły mi do gustu:

BYLE DALEJ (W 888 DNI DOOKOŁA ŚWIATA) Marta Owczarek i Bartek Skowroński

Para trzydziestolatków, która zostawia pracę (adwokatka i menadżer) i rusza w podróż życia, niby banał, ale urzekła mnie ta opowieść.
Przejechali 3 kontynenty, zwiedzili 24 kraje, podróżowali na elektrycznych rowerach (przez Chiny...), terenówką przez Australię i Amerykę Południową na motocyklach!
(aa i z nogą w gipsie też dwa razy śmigali). Ciekawa historia, mocno motywująca, przy okazji dająca do zrozumienia, jakie są plusy i minusy wyjazdu we dwoje..
 
Byle dalej w 888 dookoła świata
 
 

 


Powered by JS Network Solutions