Co zabrać na wyprawę motocyklową - Higiena

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 3678

     Higiena. Tu chyba nie trzeba za dużo pisać, bo raczej każdy wie co mu jest do szczęścia potrzebne, ale nie koniecznie każdy wie jak zmniejszyć objętość kosmetyczki. Opiszę wam tutaj kilka patentów na ułatwienie sobie życia w trasie.

Ręcznik szybkoschnący

    Pierwszą rzeczą, którą zawrócimy z drogi do naszych kufrów jest duży ręcznik frotte. Jest on co prawda miły w dotyku, można sie nim owinąć po wieczornej kąpieli w jeziorze, ale ma trzy duże wady: po pierwsze- jest objętościowo cholernie duży, po drugie- bardzo długo schnie, po trzecie- niedosuszony zaczyna bardzo szybko śmierdzieć. Zastąpić go można ręcznikiem turystycznym z microfibry, ręczniki nawet znanych producentów można kupić już od 30-40 zł, czasami uda się upolować bardzo fajne zestawy składające się z dwóch ręczników w Biedronce czy Lidlu za co zapłacimy ok 20-30 zł. Taki ręcznik zajmuje tyle miejsca co para skarpetek, długo zachowuje świerzość i szybko schnie, w czym pomaga dołaczany woreczek z siatki, który można przytroczyć do sakwy i suszyć podczas jazdy. Dla minimalistów opcja za dosłownie 2-3zł : w marketach bez problemu dostaniecie szmatki z microfibry, nawet taką o wymiarach 30x30cm można się wytrzeć do sucha po kąpieli. Jak już minimalizujemy- za 3-4 złote możemy kupić małe opakowania żelu pod prysznic czy szamponu, na kilka dni nie potrzebujemy pełnowymiarowej butelki.

Pamiętaj o Srajtaśmie

    Załatwiając kwestie naszej higieny, do torby warto wrzucić jeszcze rolkę srajtaśmy i nawilżane husteczki, pozwolą choćby umyć ręce gdy nie będzie dostępu do wody. Dodatkowo dobrze jest mieć obok kosmetyczki trochę proszku do prania lub szarego mydła by przeprać ubrania, małą gąbke i szmatke by mieć czym umyć graty do gotowania. Do garnków zabieram płyn do naczyń (ale odkrycie! ) w małej buteleczce, do wycierania świetnie przydaje się srajtaśma (taka nieużywana).Starzy włóczykije napewno podpowiedzą jeszcze jeden szczegół-zabierzcie ze sobą korek do umywalki. Umożliwi wam to pranie ubrań nawet na stacji benzynowej :)

tabletki na rzucenie palenia

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save


Powered by JS Network Solutions