Filmy o tematyce motocyklowej

17. 01. 09
posted by: Sebastian
Odsłony: 6467

   Zima w pełni, motocykle śpią pod pokrowcami, a motocyklistów aż skręca na myśl kiedy znowu będą mogli wyjechać. Jeżeli nie macie enduraka albo zakolcowanego sporta, dla zabicia czasu zebrałem dla Was filmy o motocyklach lub z motocyklami w tle.

 

Moim  zdaniem jeden z najlepszych filmów o tematyce motocyklowej, więc od niego zaczynamy;

The World's Fastest Indian / Prawdziwa historia

   Film na faktach, który ruszy nie jednego twardego motocyklistę, świetna gra Hopkinsa, który wcielił się w postać Burt'a Munro. Burt, nowozelandzki stolarz i mechanik, całe życie poświęcił na własnoręczne modyfikacje motocykla Indian, którym kilkukrotnie bił rekordy prędkości na jeziorze Bonneville. W 1967r ustanowił rekord w swojej klasie wykręcając 295,44 km/h, który do dziś nie został pobity. Prędkość ta może nie robi już na nas wrażenia, ale warto sobie przypomnieć, że w momencie, w którym osiągnął ten wynik miał już 68 lat na karku, a jego Indian 48. Co ciekawsze – nieoficjalny rekord jego maszyny to 331 (!) km/h. Niezły up grade jak na motocykl osiągający seryjnie 89 km/h, co nie?

 

 

Motocykle 3D / Jazda na krawędzi

   Klasyka. Każdy fan ulicznych wyścigów już go pewnie zna. Świetny dokument o najsłynniejszych ulicznych wyścigach na świecie, ulokowanych na wyspie Man. Film opowiadający historię IOM TT, pokazujący świat z poziomu zawodnika, ekipy w pit stopie, ogrom prac jaki musi wykonać każdy członek ekipy od mechanika po kierowcę. Do tego masa świetnych nagrań z pokładu motocykli jak i przelotów uchwyconych przy trasie. No i Guy Martin, człowiek legenda z ogromnym dystansem i poczuciem humoru.

 

 

Droga Wolna

   Polski dokument drogi, jak nazwali go sami autorzy. Rodzima produkcja czterech przyjaciół. Nie jest to filmik z YT pozlepiany z przypadkowych ujęć, na których lansują się goście na R12GS w leasingu. Historia bardzo prosta – dookoła Morza Czarnego na motocyklach. Tylko w tej prostocie, każdy kto kiedyś podróżował gdzieś dalej na motocyklu, przypomni sobie wszystkie swoje akcje z trasy i powie – ku*wa, ale to prawdziwe im wyszło. Jeżeli nie podróżowałeś, to pewnie odkładając film, do ręki weźmiesz mapę. Swoją drogą, jeżeli macie możliwość kupić oryginał – nie zastanawiajcie się, chłopaki naprawdę zrobili kawał dobrej roboty, należy im się.

 

Motocyklowe Piekło i MX Chaos

   Trochę siwe już propozycje, pełnometrażowe, polskie filmy o motocross'ie. Czasami jednak wracam do nich, mimo że dziś na YT pełno jest dobrej jakości nagrań. Jakoś spoko się to ogląda. Do tego nie najgorsza muzyka.

 

 

Stunt Days

   Ty, całkiem sporo mamy tych rodzimych produkcji.. Kolejny film, a raczej seria nagrywana (głównie) w naszym kraju, pozycja obowiązkowa dla każdego fana stuntu. Najlepsi śwatowi zawodnicy, terrory miast, nagrania z zawodów, wszystko to, co tygryski lubią najbardziej.

 

Dust To Glory

   Kolejny bardzo dobry dokument o rajdach motocyklowych - tym razem na tapecie Baja 1000, jeden z najbardziej wymagających rajdów motocyklowych na świecie. Po obejrzeniu, zaczniecie się rozgladac za advenczerem..

 

 

Out of nothing

    Bonneville to taki magnes na pasjonatów prędkości. Był Burt Munro, teraz kolej na czterech gości, którzy przemierzają całe stany, by dostać się na wyschnięte jezioro i próbować ustanowić nowy rekord prędkości. Jeżeli lubicie dokumenty, ten film przypadnie wam do gustu.

 

 

 

Gang dzikich wieprzy

    Trochę oderwana od rzeczywistości komedia. Ale w sumie główni bohaterzy z kryzysem wieku średniego właśnie chcą się od niej oderwać. Postanawiają ruszyc w motocyklową podróż życia, po USA oczywiście. Z ich talentem do pakowania się w problemy, napewno zapamiętają ją do końca życia...

 

 

 

Motór

    Nie ma co się rozpisywać. Klasyka gatunku, jedni kochają, inni uważają za gniota. Moim zdaniem warto zobaczyć, chociażby po to, żeby przenieść się w czasy motocyklowego PRL-u. No i kto nie zna tego wierszyka? :

"Raz motór był chory i leżał w łóżeczku,
Przyszedł pan doktor, co jest motóreczku?
Ach wspornik mnie boli i swędzi mnie rura
i gaźnik mam chory i dzwonią zawory."

 

 

 

Poza tymi pozycjami można wspomnieć:

  • TonyD Freestyle,
  • Wojownicy ulicy,
  • Biker Boyz,
  • Torque (te dwa to tak po alkoholu),
  • Dziki,
  • Easy Rider,
  • Harley Davidson i Marlboro Man,
  • Dzienniki motocyklowe,
  • Cool as ice,
  • Co nas kręci

 

 

 

Pomijam filmy, w których Terminator śmigał na moto i tym podobne klimaty, bo o motocyklach tu za wiele nie ma. Zapewne to jeszcze nie do końca kompletna lista, jeżeli znacie godne polecenia filmy o motocyklach podsyłajcie na mojego meila : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez fan page na facebooku, uzupełnimy dla potomnych.

 

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save


Powered by JS Network Solutions