17. 04. 02
posted by: Sebastian
Odsłony: 7318

Skrzypiący amortyzator w motocyklu – ilu z was spotkało się z tym irytującym dźwiękiem? Wypicowana CBR'ka, kolo w skórze zakłada kask, dupeczki robią się mokre, siadasz na szpeja i słychać tylko pieprzone „skrzyp skrzyp”, w tym momencie robisz się mokry ty - ze wstydu. Natury nie oszukasz, kto nie smaruje, ten nie jedzie.

17. 03. 11
posted by: Sebastian
Odsłony: 2044

Tym artykułem pewnie się narażę niektórym czytelnikom, ale jakoś zawsze kilka kwestii w tej materii wbijało mnie w niezłe zdumienie.
Z resztą, poprawny politycznie nigdy nie byłem.

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 2229

     Higiena. Tu chyba nie trzeba za dużo pisać, bo raczej każdy wie co mu jest do szczęścia potrzebne, ale nie koniecznie każdy wie jak zmniejszyć objętość kosmetyczki. Opiszę wam tutaj kilka patentów na ułatwienie sobie życia w trasie.

17. 02. 20
posted by: Sebastian
Odsłony: 2154

Odwodnienie w podróży

Wybierając się w podróż na motocyklu, zawsze starałem się przewidzieć jak najwięcej przypadków z serii shit happens, ale jak to bywa, spodziewaj się niespodziewanego. Co prawda kiedyś przydał mi się zestaw naprawczy linek, jak w małym varadero urwała się linka sprzęgła, trytytki i panzerband też nie raz znalazły zastosowanie. Odwodnienia nigdy nie przewidywałem.

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 2383

    Gotowanie. Nawet głupia kawa czy herbata dużo lepiej smakuje, gdy pijemy ją o świcie gdzieś w górach, z dala od ludzi. Czemu mielibyśmy się ograniczać do picia jej w kawiarenkach na starówce? Na szczęście wszystko co potrzebne do zaparzenia porannej kawy i zrobienia jajecznicy w rumuńskich Karpatach zmieścimy miedzy resztą gratów w sakwie.

17. 02. 18
posted by: Sebastian
Odsłony: 9623

Przygotowanie motocykla do wakacyjnych wojaży to nie tylko sumienny serwis motocykla, który pozwoli lub chociaż podniesie szansę na bezstresowy wyjazd bez poważnych awarii. Aby wyjazd motocyklowy przebiegał po naszej myśli, potrzeba zabrać ze sobą całkiem pokaźną listę rzeczy. Pomijam tutaj minimalistów, którym na weekend wystarczy to co w plecaku lub sposób z wysyłaniem towaru do hotelu przy pomocy kuriera. Jeżeli myślisz o prawdziwej podróży, poważnym problemem może być zapakowanie bagażu na wyjazd.

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 3134

    Wielu początkujących motocyklowych podróżników ma spory kłopot z doborem ekwipunku na swój pierwszy, dalszy wyjazd. W serii artykułów opiszę i przedstawię listę potrzebnych rzeczy na wyjazd, podczas ktorego planujemy pokonać powiedzmy od 3 do 10 tyś km i spędzić minimum kilka dni w trasie. Jako, że strona jest poświęcona budżetowemu podróżowaniu, artykuł głównie będzie pisany pod turystykę opartą o noclegi pod namiotem.

17. 01. 09
posted by: Sebastian
Odsłony: 4900

   Zima w pełni, motocykle śpią pod pokrowcami, a motocyklistów aż skręca na myśl kiedy znowu będą mogli wyjechać. Jeżeli nie macie enduraka albo zakolcowanego sporta, dla zabicia czasu zebrałem dla Was filmy o motocyklach lub z motocyklami w tle.

 

16. 11. 30
posted by: Sebastian
Odsłony: 2633

  

   Jeżeli czytaliście wczęśniejsze artykuły, mamy już graty do kimy i naprawy szpeja, więc czas zaplanować trasę. Najprościej wyszukać w Internecie ciekawe miejsca, wrzucić punkty do Google maps, przygotować trase i wpakować ją do nawigacji. Bezstresowo poprowadzi nas ona do każdego zaplanowanego celu, wskaże najbliższą stację gdy zaświeci się rezerwa i... zabije jedną z najlepszych części wyprawy-planownie trasy z mapą w łapie.

16. 12. 23
posted by: Sebastian
Odsłony: 2661

   Za oknami już szaro i zimno, podobnie jak w większości garaży, gdzie stoją nasze motocykle. Zapewne zanim odstawiliście je pod pokrowiec, dokałdnie je umyliście, paliwo z gaźników spuszczone, moto wstawione na podnośniki, a ciśnienie w gumach obniżone. Prawidłowo. A co z akumulatorem?


Powered by JS Network Solutions