17. 04. 02
posted by: Sebastian
Odsłony: 4337

Skrzypiący amortyzator w motocyklu – ilu z was spotkało się z tym irytującym dźwiękiem? Wypicowana CBR'ka, kolo w skórze zakłada kask, dupeczki robią się mokre, siadasz na szpeja i słychać tylko pieprzone „skrzyp skrzyp”, w tym momencie robisz się mokry ty - ze wstydu. Natury nie oszukasz, kto nie smaruje, ten nie jedzie.

Read more: : Skrzypiący amortyzator w motocyklu - diagnoza i naprawa
17. 03. 11
posted by: Sebastian
Odsłony: 1498

Tym artykułem pewnie się narażę niektórym czytelnikom, ale jakoś zawsze kilka kwestii w tej materii wbijało mnie w niezłe zdumienie.
Z resztą, poprawny politycznie nigdy nie byłem.

Read more: : Jazda w grupie czy solo?
16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 1826

     Higiena. Tu chyba nie trzeba za dużo pisać, bo raczej każdy wie co mu jest do szczęścia potrzebne, ale nie koniecznie każdy wie jak zmniejszyć objętość kosmetyczki. Opiszę wam tutaj kilka patentów na ułatwienie sobie życia w trasie.

Read more: : Co zabrać na wyprawę motocyklową - Higiena
17. 02. 20
posted by: Sebastian
Odsłony: 1709

Odwodnienie w podróży

Wybierając się w podróż na motocyklu, zawsze starałem się przewidzieć jak najwięcej przypadków z serii shit happens, ale jak to bywa, spodziewaj się niespodziewanego. Co prawda kiedyś przydał mi się zestaw naprawczy linek, jak w małym varadero urwała się linka sprzęgła, trytytki i panzerband też nie raz znalazły zastosowanie. Odwodnienia nigdy nie przewidywałem.

Read more: : Odwodnienie w podróży
16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 1872

    Gotowanie. Nawet głupia kawa czy herbata dużo lepiej smakuje, gdy pijemy ją o świcie gdzieś w górach, z dala od ludzi. Czemu mielibyśmy się ograniczać do picia jej w kawiarenkach na starówce? Na szczęście wszystko co potrzebne do zaparzenia porannej kawy i zrobienia jajecznicy w rumuńskich Karpatach zmieścimy miedzy resztą gratów w sakwie.

Read more: : Co zabrać na wyprawę motocyklową - Gotowanie
17. 02. 18
posted by: Sebastian
Odsłony: 6924

Przygotowanie motocykla do wakacyjnych wojaży to nie tylko sumienny serwis motocykla, który pozwoli lub chociaż podniesie szansę na bezstresowy wyjazd bez poważnych awarii. Aby wyjazd motocyklowy przebiegał po naszej myśli, potrzeba zabrać ze sobą całkiem pokaźną listę rzeczy. Pomijam tutaj minimalistów, którym na weekend wystarczy to co w plecaku lub sposób z wysyłaniem towaru do hotelu przy pomocy kuriera. Jeżeli myślisz o prawdziwej podróży, poważnym problemem może być zapakowanie bagażu na wyjazd.

Read more: : Przygotowanie motocykla do podróży - kufry czy sakwy?
16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 2412

    Wielu początkujących motocyklowych podróżników ma spory kłopot z doborem ekwipunku na swój pierwszy, dalszy wyjazd. W serii artykułów opiszę i przedstawię listę potrzebnych rzeczy na wyjazd, podczas ktorego planujemy pokonać powiedzmy od 3 do 10 tyś km i spędzić minimum kilka dni w trasie. Jako, że strona jest poświęcona budżetowemu podróżowaniu, artykuł głównie będzie pisany pod turystykę opartą o noclegi pod namiotem.

Read more: : Co zabrać na wyprawę motocyklową - Części zapasowe i narzędzia
17. 01. 09
posted by: Sebastian
Odsłony: 3563

   Zima w pełni, motocykle śpią pod pokrowcami, a motocyklistów aż skręca na myśl kiedy znowu będą mogli wyjechać. Jeżeli nie macie enduraka albo zakolcowanego sporta, dla zabicia czasu zebrałem dla Was filmy o motocyklach lub z motocyklami w tle.

 

Read more: : Filmy o tematyce motocyklowej
16. 11. 30
posted by: Sebastian
Odsłony: 2164

  

   Jeżeli czytaliście wczęśniejsze artykuły, mamy już graty do kimy i naprawy szpeja, więc czas zaplanować trasę. Najprościej wyszukać w Internecie ciekawe miejsca, wrzucić punkty do Google maps, przygotować trase i wpakować ją do nawigacji. Bezstresowo poprowadzi nas ona do każdego zaplanowanego celu, wskaże najbliższą stację gdy zaświeci się rezerwa i... zabije jedną z najlepszych części wyprawy-planownie trasy z mapą w łapie.

Read more: : Co zabrać na wyprawę motocyklową - Planowanie trasy
16. 12. 23
posted by: Sebastian
Odsłony: 1882

   Za oknami już szaro i zimno, podobnie jak w większości garaży, gdzie stoją nasze motocykle. Zapewne zanim odstawiliście je pod pokrowiec, dokałdnie je umyliście, paliwo z gaźników spuszczone, moto wstawione na podnośniki, a ciśnienie w gumach obniżone. Prawidłowo. A co z akumulatorem?

Read more: : Zimowanie motocykla - Jak zadbać o akumulator?

Powered by JS Network Solutions