21. 04. 18
posted by: Sebastian
Odsłony: 2879

Przy wyborze kasku często pada pytanie o poziom hałasu - większość osób zwraca uwagę na to, aby poza bezpieczeństwem, kask spełniał jedno z najważniejszych założeń komfortu - był cichy. Niestety na pytanie jaki kask wybrać, żeby hałas nie przeszkadzał podczas jazdy odpowiedź jest jedna - każdy kask jest głośny. Szum wiatru szczególnie dotkliwy staje się w momencie, gdy codziennie pokonujemy spore dystanse, często z wyższymi prędkościami. Oczywiście klasa kasku, rodzaj motocykla, wysokość i w ogóle obecność szyby czy deflektora ma spore znaczenie dla poziomu decybeli pod skorupą. Co zrobić jednak w przypadku, kiedy mimo wszystko dalej po jeździe słyszymy szum w uszach, który niestety jest oznaką tego, że nasz słuch potrzebuje lepszej ochrony?

17. 04. 02
posted by: Sebastian
Odsłony: 12049

Skrzypiący amortyzator w motocyklu – ilu z was spotkało się z tym irytującym dźwiękiem? Wypicowana CBR'ka, kolo w skórze zakłada kask, dupeczki robią się mokre, siadasz na szpeja i słychać tylko pieprzone „skrzyp skrzyp”, w tym momencie robisz się mokry ty - ze wstydu. Natury nie oszukasz, kto nie smaruje, ten nie jedzie.

16. 12. 23
posted by: Sebastian
Odsłony: 3856

   Za oknami już szaro i zimno, podobnie jak w większości garaży, gdzie stoją nasze motocykle. Zapewne zanim odstawiliście je pod pokrowiec, dokałdnie je umyliście, paliwo z gaźników spuszczone, moto wstawione na podnośniki, a ciśnienie w gumach obniżone. Prawidłowo. A co z akumulatorem?

17. 03. 11
posted by: Sebastian
Odsłony: 3302

Tym artykułem pewnie się narażę niektórym czytelnikom, ale jakoś zawsze kilka kwestii w tej materii wbijało mnie w niezłe zdumienie.
Z resztą, poprawny politycznie nigdy nie byłem.

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 3190

     Higiena. Tu chyba nie trzeba za dużo pisać, bo raczej każdy wie co mu jest do szczęścia potrzebne, ale nie koniecznie każdy wie jak zmniejszyć objętość kosmetyczki. Opiszę wam tutaj kilka patentów na ułatwienie sobie życia w trasie.

17. 02. 20
posted by: Sebastian
Odsłony: 3139

Odwodnienie w podróży

Wybierając się w podróż na motocyklu, zawsze starałem się przewidzieć jak najwięcej przypadków z serii shit happens, ale jak to bywa, spodziewaj się niespodziewanego. Co prawda kiedyś przydał mi się zestaw naprawczy linek, jak w małym varadero urwała się linka sprzęgła, trytytki i panzerband też nie raz znalazły zastosowanie. Odwodnienia nigdy nie przewidywałem.

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 3529

    Gotowanie. Nawet głupia kawa czy herbata dużo lepiej smakuje, gdy pijemy ją o świcie gdzieś w górach, z dala od ludzi. Czemu mielibyśmy się ograniczać do picia jej w kawiarenkach na starówce? Na szczęście wszystko co potrzebne do zaparzenia porannej kawy i zrobienia jajecznicy w rumuńskich Karpatach zmieścimy miedzy resztą gratów w sakwie.

17. 02. 18
posted by: Sebastian
Odsłony: 12141

Przygotowanie motocykla do wakacyjnych wojaży to nie tylko sumienny serwis motocykla, który pozwoli lub chociaż podniesie szansę na bezstresowy wyjazd bez poważnych awarii. Aby wyjazd motocyklowy przebiegał po naszej myśli, potrzeba zabrać ze sobą całkiem pokaźną listę rzeczy. Pomijam tutaj minimalistów, którym na weekend wystarczy to co w plecaku lub sposób z wysyłaniem towaru do hotelu przy pomocy kuriera. Jeżeli myślisz o prawdziwej podróży, poważnym problemem może być zapakowanie bagażu na wyjazd.

16. 12. 01
posted by: Sebastian
Odsłony: 4587

    Wielu początkujących motocyklowych podróżników ma spory kłopot z doborem ekwipunku na swój pierwszy, dalszy wyjazd. W serii artykułów opiszę i przedstawię listę potrzebnych rzeczy na wyjazd, podczas ktorego planujemy pokonać powiedzmy od 3 do 10 tyś km i spędzić minimum kilka dni w trasie. Jako, że strona jest poświęcona budżetowemu podróżowaniu, artykuł głównie będzie pisany pod turystykę opartą o noclegi pod namiotem.

17. 01. 09
posted by: Sebastian
Odsłony: 6396

   Zima w pełni, motocykle śpią pod pokrowcami, a motocyklistów aż skręca na myśl kiedy znowu będą mogli wyjechać. Jeżeli nie macie enduraka albo zakolcowanego sporta, dla zabicia czasu zebrałem dla Was filmy o motocyklach lub z motocyklami w tle.

 


Powered by JS Network Solutions